איכות הסביבה

אבני גינה כאלמנט דקורטיבי טבעי

 

 

 

מזה זמן מה שאנו שומעים על מגמה חדשה - ישנה בעיצוב הגינה – אבנים לגינה. כהמשך ישיר של החזרה למראה האבן הטבעית בבחירת שיש למטבח אנו רואים את הביקוש של אבנים לגינה צובר תאוצה מרשימה בעת האחרונה. אך מה הופך אבנים לגינה למוצר כל כך מבוקש מעבר לתקשורת הברורה עם שיש למטבח ? מדוע כל כך הרבה אנשים חשים כל כך בנוח לעבוד עם החומר הזה בעיצוב הגינות שלהם?

  1. אלמנט דקורטיבי טבעי - אבני הגינה מהוות אלמנט דקורטיבי טבעי שמאפשר לנו לקחת את חלקת הטבע הקטנה (מאוד במקרה של דירת גן וגדולה מעט יותר במקרה של בית צמוד קרקע) ולעצב בה כאוות נפשנו באמצעות חומר שהוא טבעי מעצם הווייתו ולכן יש בו את הנטייה הפנימית להשתלב בקלות בגינה.
  2. עלות – העובדה שמחיריהן של אבנים לגינה הינם לא גבוהים במיוחד מלה על הרבה אנשים את הבחירה בהם כחומר עיצובי שניתן להרחיב את השימוש בו על פי הצורך במידה וחשים כי יש צורך בעוד.
  3. מבחר – מכיוון שהמבחר של אבנים לגינה הינו גדול במיוחד אנו רואים יותר ויותר אנשים בוחרים לשלב יותר מסוג אחד של אבנים זה עם זה או באזורים שונים של הגינה. אבנים לגינה  יכולות להשתלב היטב עם חומרים טבעיים כגון צמחיה, אדמה, דשא או עצים כן עם אלמנטים מלאכותיים כגון מערכות ישיבה, גדרות מחומרים שונים, ריצוף וכו'.
  4. נוחות ביישום – היישום של אבנים בגינה אינו מצריך אנשי מקצוע או מומחיות כלשהי. למעשה, לאחר שינוע האבנים אל הבית לא צריך לעשות שום דבר מלמד למקם את האבנים היכן שרוצים ואת זה כאמור יכול כל אחד לעשות. זהו יתרון עצום המאפשר גם שינוי העיצוב ברבות השנים כאשר עולה החשק או הצורך בשינוי.

מאחר ואבנים לגינה מציעות אוסף מרשים זה של יתרונות גדל הסיכוי שאנו נמשיך לראות אותם בשימוש של אנשים פרטיים ומעצבים מקצועיים גם בשנים הבאות וטוב שכך שכן ביכולתם להוסיף לחיינו הרבה צבע, טעם ועניין.