איכות הסביבה

אופנוע או קטנוע ? והסכנות על הכביש.

 

 

 

 

בחרתם לרכב על אופנוע, וכשבחרתם בכך בגלל הנוחות, המחיר והניידות, לא לקחתם בחשבון שאתם חשופים הרבה יותר מכלי רכב לתאונות. לפני שאתם רוכשים את האופנוע הראשון, קראו את המאמר הבא והבינו את המפה...שימו לב, תאונת אופנוע הקורות למבוגרים או תאונות תלמידים הקורות גם לא במסגרת מוסד הלימודים  דורשות התייחסות שונה מול ההתנהלות עם פוליסת הביטוח, שכן תלמידים מבוטחים דרך המוסד בו הם לומדים בביטוח תאונות אישיות, אך הביטוח הנ"ל לא מכסה את כל המפגעים, קראו, הפנימו ורק אז החליטו האם לרכוש אופנוע, קטנוע ואולי רכב ?

 

מה ההבדל בין אופנוע לקטנוע כשמדובר בתאונת דרכים ?

משקלו של הקטנוע קל יותר, ומכאן יציב פחות. אם איבדתם שיווי משקל על קטנוע, אפילו בגלל משב רוח, הסיכוי שלכם לתאונה גדול יותר כשמדובר בקטנוע. מצד שני, בתאונות עם כלי רכב נוספים, האופנועים מעורבים בתאונות קטלניות יותר. 

 

מדוע אין חברות ביטוח רבות המוכנות לבטח בעלי אופנוע וקטנועים ?

כיוון שרבים מבעלי האופנוע והקטנועים חשופים לסכנות רבות על הכביש, הרבה יותר מאשר הנוהגים ברכב, חברות ביטוח רבות מעדיפות שלא לבטח אתכם. חפשו באינטרנט מי הן חברות הביטוח שיסכימו לבטח...זכרו, אין טעם לכעוס ולנסות לשכנע את אלו שלא, הסיכון לפציעות עקב תאונות דרכים הוא רב.

 

 

מהן  סכנות הפציעות השכיחות בעת רכיבה על אופנוע ?

הפציעות קטלניות ! מדובר לרוב בשברים בכל חלקי הגוף, כולל בעמוד השדרה, ברגליים, בידיים, בצלעות, בירכיים. ייתכנו כוויות, שפשופים, פגיעות ראש, וטראומה נפשית שהיא קשה לא פחות.

 

כיצד לנהוג לאחר תאונת אופנוע ?

תאונות תלמידים –חשוב לעדכן את פוליסת הביטוח שניתנת דרך בית הספר "תאונות אישיות", יש לבדוק זכאותכם לפיצויים. לא בכל תאונה סוג הביטוח הנ"ל מאפשר פיצויים. חשוב לצלם את הפציעות הטריות, לעדכן את המשטרה, להביא אישורים ומסמכים רפואיים המעידים על מעקב. אינכם יכולים לדעת אלו מהפציעות יטביעו חותם בשלב יותר מאוחר, לכן כל מסמך הוא חשוב ! פנו לעורך דין המתעסק בדיני נזיקין בלבד, הוא היחידי שבקיא בכל הפרטים.

 

לסיכום, תאונת אופנוע, תאונות קטנוע, תאונות רכבים, הן בעלי סיכוי אחר כשהם מניעים עצמם על הכביש.

בחרו את כלי הרכב הנכון לכם, ובכל מקרה- הקפידו על נסיעה נינוחה ובטוחה !