איכות הסביבה

אישור תברואן למטרות שונות

 

 

 

תברואן הינו איש מקצוע אשר אמון על המשימה החשובה והחיונית של שמירה על רמת תברואה נאותה, ורמת ניקיון וסניטציה ראויה. התברואן עובר הכשרה מקצועית ענפה, אשר כוללת קורס המכסה ידע תיאורטי חשוב לצד ידע מעשי ועבודה בשטח. תברואנים עובדים במגוון של תפקידים, ותוכלו למצוא אותם במקומות מגוונים, כמו מוסדות לימוד – מעונות, גני ילדים ובתי ספר, בבתי עסק – כמו חברות ומפעלים, וכמו כן ברשתות השיווק הגדולות ובכל מקום אשר עוסק בייצור, באריזה ובשיווק של מזון. בדיקה של תברואן מוסמך היא חיונית עבור מוסד לימודים אשר מבקש לחדש את הרישיון שלו, והאישור של התברואן מהווה נדבך חשוב בתהליך של קבלת הרישיון. אישור של תברואנים היא חשובה גם עבור עסקים מסוגים שונים אשר מנסים לקבל רישיון עסק.

עסקי המזון

עסקי המזון כוללים את כל מי שמייצר מזון, אורז אותו, משווק אותו בסיטונאות או מוכר אותו לקהל הרחב. עבור עסקי המזון הפיקוח והאישור של התברואן הולכים יד ביד עם עבודתו של יועץ מזון בטיחות מזון. בעוד התברואן מפקח על תנאי הייצור הכלליים, יועץ מזון בטיחות מזון מוודא כי המזון עצמו הינו בריא ואינו מהווה חלילה, סכנה לבריאות הציבור. בעסקי המזון תפקידו של יועץ מזון בטיחות מזון הוא חיוני ממש כמו זה של התברואן, וללא השירות המוסר של שני אנשי המקצוע הללו, כל מי שמייצר מזון היה נתקל בקשיים רבים ומשמעותיים, וכמובן גם בירידה בתפוקה ובמכירות.

למי זה מיועד?

השילוב החשוב בין עבודתו של תברואן מקצועי לבין עבודתו של יועץ לבטיחות מזון מיועד עבור עסקי מזון שונים ומגוונים. הדבר כולל את רשתות השיווק הגדולות, בהם תוכלו למצוא מעדניות אשר מוכרות מוצרי מזון פתוחים, דבר הדורש השגחה מיוחדת. השירות המשולב והחשוב הזה גם מיועד עבור שירותי קייטרינג ועבור מטבחים מוסדיים גדולים, אשר משרתים כמות גדולה מאוד של סועדים בכל ארוחה וארוחה. השירות גם מיועד עבור מפעלים של ייצור מזון ושל אריזת מזון, אשר אחראיים על חלק ניכר מהמזונות אשר בונים את התפריט היומי של כולנו.