איכות הסביבה

אקולוגיה בכל תחומי החיים

 

 

 

מודעות היא שם המשחק

איכות הסביבה ואקולוגיה נהיו שם דבר בחיינו הנוכחיים על פני הכדור. במשך הזמן הבין המין האנושי שכל המריבות בין העמים והמדינות הן כאין וכאפס לעומת הבלגן שאנו יוצרים בכדור שלנו, שאין לנו אחר במקומו ונכון לעכשיו לא נמצא גם מקום אחר שיכול להכיל אותנו כמו הכוכב שלנו. המאה העשרים היתה מאה הרסנית במיוחד. זו היתה מאה שבה הומצאו המצאות רבות, פטנטים בלי סוף, אשר בגרסה המקורית שלהם ובחומרים המקוריים שלהם התבררו כהרסנים. תעשיות מסויימות כללו שימוש במתכות כבדות ורעילות אותן הפיצו לסביבה ללא שום מעצורים. גם חפצים שנראו כביכול תמימים כמו שקיות או חפצים אחרים מניילון התבררו כמזהמים של כל מערכות החיים: הימיות, היבשתיות והאוויריות.

 

ועכשיו- מנסים לתקן

היום, כאשר התעוררנו מהתרדמה ומהאופוריה בה שהינו בעקבות כל ההמצאות ושיפור איכות החיים, ישנן כבר שיטות איך למזער את הנזקים עד כמה שניתן. פטנט מרכזי לכך הוא המיחזור. השימוש החוזר באשפה למטרות שונות במקום לטמון אותה באדמה ולהניח לחומרים הרעילים שיש בה לחלחל ולזהם את האדמה ומי התהום היא ההמצאה החשובה ביותר בתקופתנו. היום מיחזור כבר מזמן לא מנת חלקם של פריקים לתחום איכות הסביבה. היום כל אחד מאיתנו ממחזר במידה מסויימת, מי יותר ומי פחות. הצבת פחים לניירות כמעט בכל רחוב, מיחזוריות לבקבוקי וכלי פלסטיק או פחים לזכוכיות שיתפסו גם הם את מקומם בהדרגה מביאים יותר ויותר אנשים להשקיע עוד קצת זמן ולהפריד בין סוגי אשפה

 

בניה ירוקה

בניה ירוקה היא ללא ספק חלק חשוב בהפחתת השימוש באנרגיות וכתוצאה מכך הפחתה בזיהום. בניה ירוקה נעשית בעזרת חומרים מבודדים כך שפחות קור או חום חודרים פנימה. הדבר יגרום לדייירים בבית להפחית בהדלקת מזגן ובחיסכון אדיר בחשמל. ישנם בתים שנבנים בבניה ירוקה בהם מותקנות מערכות סולריות המייצרות חשמל ירוק. ייצור החשמל באופן טבעי וישיר מן השמש הוא בעצם חשמל המיוצר חינם. הוא חוסך כסף לתשלום לחברת חשמל ומוריד מחברת חשמל את הלחץ.