איכות הסביבה

אקולוגיה בעולם התחבורה

מחברת:

אקולוגיה בריאה ושימור על איכות הסביבה הפכו להיות מנת חלקם של מרבית הציבור הישראלי והעולמי. אף על פי כן נראה שללא היעדר כלי רכב המונעים על סולר ובנזין, לא באמת נוכל להצליח לשמור על איכות הסביבה ולמזער את הזיהום האדיר שנגרם כתוצאה משימוש בכלי הרכב האמורים. מכוניות שפועלות על דלק פולטות כמות בלתי נתפסת של חומרים וגזים רעילים, וכאשר מדובר במיליוני מכוניות כאלו שפוקדות את כבישי מדינת ישראל מדי יום ביומו, הרי שאוויר העולם לא נתון תחת מגמה של שיפור.

כלי רכב ירוקים לסביבה בריאה יותר

אקולוגיית כדור הארץ בשנים האחרונות הולכת ומדרדרת בעיקר כתוצאה מתעשיית הנפט הפורחת, מדובר בניצול בזבזני לחלוטין של אחד ממקורות האנרגיה המזהמים ביותר. בשל העובדה הזו ולאור המודעות הגוברת לאיכות הסביבה ושימור על האיזון האקולוגי, מדענים רבים החלו לשקוד על פיתוח של כלי רכב חדשניים, ידידותיים לסביבה אשר אינם נדרשים לדלק סולר או בנזין, אלא ניתנים להפעלה על ידי מנוע חשמלי. מכוניות חשמליות טומנות בחובן לא מעט יתרונות בכמה מישורים, כאשר אחד מהבולטים ביותר מזוהה עם חיסכון אדיר באנרגיה.

פיתוחים בענף התחבורה למען אקולוגיה בריאה

מכוניות חשמליות הן כלי רכב זולים יחסית להחזקה שהרי אין צורך לשלם עבור עלויות הדלק, כמו כן הן אינן מהוות בשום צורה שהיא גורם מזהם. באופן כללי ישנם כמה סוגים של כלי רכב ידידותיים לסביבה כאשר אחד מביניהם, אמנם איננו עובד על מנוע חשמלי, אולם עושה שימוש בדלק צמחי, ביו-דיזל, או בגזים אחרים ירוקים וידידותיים לסביבה כמו למשל, חנקן או גז בישול.

אחת מהשיטות המובהקות ביותר לשמירה על אקולוגיה בריאה מזוהה עם הפיתוח של כלי רכב חשמליים ובפרט מכוניות חשמליות. בדומה לכלי רכב רגילים גם מכוניות אלו הן בעלות ארבעה צמיגים וכן גם הן לא אחת נדרשות לתיקונים כאלו ואחרים כמו למשל, תיקון תקרים, אולם ההבדל המהותי ביניהן לבין כלי רכב רגילים על דלק, נובע מהסיבה הפשוטה שהן אינן מזהמות את האוויר ולא פולטות שום חומרים מסרטנים וגזים רעילים לאוויר העולם.