איכות הסביבה

אקולוגיה בעידן הנוכחי

 

 

 

בעידן הנוכחי, אחד מהפיתוחים הטכנולוגיים המוצלחים והיעילים ביותר עונה לשם, כלי רכב חשמליים ובפרט מכוניות חשמליות. מדובר למעשה כל מגוון מאד רחב של יתרונות הבאים לידי ביטוי בכמה מישורים. אז ראשית, מכוניות חשמליות מהוות כיום את אחד מהביטויים המובהקים ביותר לניסיונות המבורכים לשמור על איכות הסביבה ולנצל בצורה נכונה את משאבי הטבע היקרים. שנית, שימוש במכוניות חשמליות מעניק הזדמנות נהדרת להקטין בצורה משמעותית את ההוצאות השוטפות הכרוכות בהחזקה של כלי רכב.

אקולוגיה ותחבורה ירוקה וחשמלית בישראל

 

מכיוון שמכוניות חשמליות, כשמן כן הן, פועלות על מנוע חשמלי מבלי צורך בדלק או בבנזין, לא רק שמאפשרות להקטין את רמת זיהום האוויר אלא גם מאפשרות כאמור, חיסכון אדיר בהוצאות ובעלויות הגבוהות שכידוע כרוכות בנסיעה על כלי רכב שמונעים על בנזין או סולר. במדינת ישראל מדובר בתחום שעדיין נמצא בחיתוליו, יחד עם זאת נראה שלאור היתרונות הרבים הגלומים ברכישה של מכוניות חשמליות, קרוב לוודאי שעם חלוף השנים התחבורה בישראל תהפוך ליותר ויותר ידידותית לסביבה וכמובן ירוקה.

אקולוגיה בכבישי ישראל בעתיד הקרוב

התשתית לכלי רכב חשמליים, באופן אטי והדרגתי מתחילה לתפוס את מקומה במדינת ישראל, כתוצאה מכך ניתן להבחין במספר מקומות בודדים שבהם ניתן להחליף או להטעין סוללות עבור כלי רכב חשמליים. אף על פי כן הבטיחו יבואניות הרכבים ויצרניהם שבשנים הקרובות יתחילו להתפתח בקצב מסחרר התשתיות לכלי הרכב החשמליים, ובהתאם לכך כבישי מדינת ישראל יהיו מוצפים במכוניות שפועלות על מנועים חשמליים. רכב חשמלי כיום בישראל יכול ליהנות מנסיעות ארוכות טווח, שכן כמות הטעינות וחילוף הסוללה בלתי מוגבלות.

כאמור, החזקה של מכונית חשמלית היא הרבה יותר משתלמת מהחזקה של כלי רכב רגיל להוציא כמובן עלויות הנדרשות על תיקונים אלמנטריים כמו תיקון תקרים, כיוון פרונט, צביעה מחודשת ורכישת חלקי חילוף. החיסכון בא לידי ביטוי בכמה מישורים. ראשית אין צורך להכביר במילים על מחירי הדלק המאמירים מדי שנה כמו גם העלויות עבור נסיעה בתחבורה ציבורית. מכוניות חשמליות ביחס לרכבי בנזין וסולר מאפשרות לבעליהם להימנע מכל אותן הוצאות במיוחד אם מבצעים עסקה גדולה יחסית.