איכות הסביבה

אקולוגיה ואיכות הסביבה

 

 

 

איכות הסביבה

המונח אקולוגיה מתאר את חקר יחסי הגומלין בין הסביבה הטבעית לבין האדם. ככל שאנו מתפתחים שימושי האדם (מכוניות, תחנות שפכים רעילים וכד') מתרבים ולצערנו מזיקים יותר לסביבה. לאחר שהבנו שאי שמירה על איכות הסביבה פוגע בבריאותנו ומחייב גם לאימון חולי סרטן הטיפול בזיהומים אלו משפיע על החזרי מס שוק ההון. קיומה של מערכת האקולוגית מותנה בשמירה מתמדת על יחסי הגומלין בתוכה, יחסי הגומלין משתנים וכאשר הם מתערערים באופן קיצוני, המערכת האקולוגית עלולה להתערער ואף לקרוס. דבר זה התרחש פעמים רבות בהיסטוריה לצערנו ישנם מספר רב של גורמים שאנו תורמים לזיהום הסביבה. כיום מתמודדים עם בעיה זו בהקמת מרכזי איסוף ומחזור כדוגמת נקודות האיסוף לבקבוקים הפלסטיים. בישראל קיים משרד ממשלתי, המשרד לאיכות הסביבה שכל תפקידו לפקח על שמירת איכות הסביבה. משרד זה הוקם לאחר שהופעל לחץ בין לאומי על המדינות בעולם, לשמור על איכות הסביבה ולא להרוס את העולם שאנו חיים בו.

אנרגיה סולארית

פליטת הגזים מהמכוניות, מבתי החרושת ותחנות הכוח יצרו את אפקט החממה. אנרגיית החום הנפלטת מכדור הארץ נשארת כלואה באטמוספרה, העולם עובר לאנרגיה סולרית, השימוש בקרני השמש והרוח להפקת אנרגיה חילופית לתחנות חשמל המופעלות ע"י פחם או דלק.

מיני בר

זיהום מי התהום מחייב אותנו לסנן את מי השתייה שלנו או שתיית מים ממעיינות טבעיים המאוחסנים בבקבוקי פלסטיק. סינון המים במיני בר מונע מחלות ולא מצריך אימון לחולי סרטן. שימוש במיני בר שנקרא לפעמים גם מטהרי מים מסנן את האבנית ומטפיל את המים. כיום המיני בר משמש גם כרהיט דקורטיבי.

מניעת אבנית

במי השתייה שלנו יש הרבה אבנית כתוצאה מהזיהום והם מסוננים ע"י מסננים או שימוש באוסמוזה הפוכה

מסנן אבנית

סינון האבנית מבוצע בעזרת התקנת סנני פחם קבועים.

אוסמוזה הפוכה

זו למעשה מערכת התפלת מים. בנוסף לטיהור וסינון המים בדומה למערכות טיהור המים הרגילות, המערכת  עושה שימוש בממבראנה אשר תפקידה למנוע מעבר של מרכיבים זרים למי השתייה שאנו שותים. אותם רכיבים כמו חיידקים, אבנית,מתכות כבדות הנחסמים.

 

 

 

 

 

 

.