איכות הסביבה

אקולוגיה ומודעות סביבתית הן חשובות

 

 

 

הסביבה שבה אנחנו חיים זה משהו שבעבר רוב האנשים לא היו מורגלים לחשוב עליו או לתת לו תשומת לב, כי המודעות לכל התחום של אקולוגיה וההשפעה שלנו על החיים הייתה מאוד נמוכה. זה התחיל מכך שאנשים היו מתעסקים בשימור של הטבע ובלדאוג לכך שזנים מסוימים של חיות לא יכחדו, אך משם האקולוגיה והשמירה על הסביבה כבר התפתחה להיות משהו אחר לגמרי. בימינו, כמו שיש אנשים שמקדישים את זמנם לציורן של קריקטורות שונות, כך יש גם אנשים שהעבודה שלהם קשורה לתחום האקולוגיה והם אחראים על הנחלת משמעות הדברים לאנשים אחרים, כיוון שהמחשבה היא שבין היתר מה שיכול לעזור לנו לשמור על כדור הארץ ועל הסביבה, זו המועדות לחשיבות הדברים.

איכות חייו של האדם

מעבר לעובדה ששמירה על הטבע וכל הנושא של אקולוגיה כוללים בתוכם התייחסות לטבע, לצמחיה ולחיות, הם גם כוללים בתוכם את איכות חייו של האדם. אם ניקח לדוגמא את הפסולת הרבה שהאדם מפיק ולא מפנה כמו שצריך, הרי ניתן לראות כיצד הפסולת הזו מחלחלת עם השנים אל מי התהום, פוגעת באיכות שלהם, וכך פוגעת גם בבריאותו של האדם. זוהי רק דוגמא אחת שיכולה להסביר עד כמה הסביבה נמצאת בקשר ישיר עם בריאותו ואיכות חייו של האדם, ולכן אין ספק שצריך להשקיע יותר ויותר בשמירה על הסביבה תוך הבנת הדברים לעומקם.

חיסכון באנרגיה

הנושא של אקולוגיה קשור כמובן גם לזיהום האוויר ולחיסכון באנרגיה, ואין ספק שכל מי שעוסק בתחום הזה מעודד את הדרכים הטבעיות יותר להפקת אנרגיה, כמו שימוש באנרגיית השמש שלנו לחימום המים לדוגמא. זה ברור לחלוטין שככל שנגביר את המודעות לחשיבות השמירה על הטבע ולחשיבות יצירת מקורות אנרגיה חיוביים יותר, בני האדם יוכלו ליהנות מאוויר שיש בו הרבה פחות אחוזים של זיהום, ותוחלת החיים שלכם תוכל להיות הרבה יותר ארוכה. אדם בריא הוא אדם שמתחשב בסביבה שלו, ואפשר לראות שהמודעות לעניין כן גוברת גם על ידי הפרדת הזבל שאנחנו עושים בצורה יותר ויותר שיטתית לצורך מחזור ושימוש חוזר.