איכות הסביבה

אקולוגיה ושמירה על איכות הסביבה

 

 

 

אחת הדרכים לשמור על כדור הארץ שלנו הינה באמצעות הבנת יחסי הגומלין בין האדם לסביבה מבחינת האקלים, הטמפרטורה, המים והאוויר כאשר יש לכל אחד מאתנו תפקיד חשוב לשינוי ושמירה על איכות הסביבה.

הדרך הפשוטה והמהירה שבה ניתן ליצור סביבה שבה אקולוגיה היא שם נפרד לאיכות הסביבה, היא על ידי מחזור והפרדת הפסולת של המוצרים שאנחנו צורכים, בבית, במשרד ניתן לזרוק את האשפה בהתאם לסוג ממנו היא עשויה וכך לעזור למנוע את הנזק הרב הנגרם מהוספת בקבוקים וחומרים אחרים מפלסטיק לאשפה הרגילה שלנו.

בנוסף, רצוי לנסות ולעשות שימוש חוזר בכל מיני מוצרים, במקום למהר ולזרוק אותם, כאשר לאחרונה מצאו חברות בגדים, דרך למחזר בגדים ישנים, ולכן באם אתם מגלים כי בכל יום מצטברת אצלכם אשפה בכמות גדולה, כדאי כי תבדקו את הדרך שבה אתם מתנהלים ולנסות לרכוש כמה שיותר מוצרים המתכלים לבד.

בכל תחום ניתן לתרום לסביבה, כך למשל הרבה מים הולכים לאיבוד בהפעלת מכונת שטיפה בלחץ מים  כמו זו שבאתר http://www.mountpleasantproject.org/, כאשר ניתן למצוא דרך כדי לתעל את המים הללו לצרכים אחרים ולמנוע בזבוז מים יקר, הכל תלוי ברצון לשמור על איכות הסביבה שכן, מדובר בהשקעה קטנה יחסית אבל בתועלת גדולה וזה עשוי להיות רווחי גם לעסק בטווח הארוך.

חינוך לשמירה על איכות הסביבה

חשוב מאוד להעביר את המסר על הצורך במחזור ושמירה על כדור הארץ, בגיל צעיר ככל האפשר, ולכן בשנים האחרונות הוכנסו לתוך הגנים תכניות לימוד בהתאם לגיל הילדים המחנכות להתנהגות אחרת, להבנה כי אסור לזרוק את בקבוקי המים ושאר המשקאות הקלים לפח האשפה הרגיל, אלא בפחים המיועדים לכך הנמצאים בערים השונות.

ילד, בניגוד למבוגר יכול לקלוט מידע חדש מבלי שיש לו הרגלים קודמים אשר מפריעים לו ליישם התנהלות חדשה, ולכן הרבה יותר קל לחנך ילדים קטנים לשמירה על איכות הסביבה מאשר אצל מבוגרים, עם זאת על המבוגרים יש את החובה להוות דוגמא לילדים, כדי שאלו יראו וילמדו איך צריך לנהוג ויעשו את אותו הדבר בדיוק, ולכן רצוי שבכל בית יהיו שני פחים להפרדת הפסולת.