איכות הסביבה

דוד שמש- עלויות

 

 

 

רכישה של דוד שמש או דוד חשמל, היה רכישה לטווח הארוך בין אם מדובר במטרות מסחריות ובין אם מדובר במטרות אישיות וביתיות בלבד. כתוצאה מכך אחת מן השאלות המרכזיות המעסיקה את מרבית רוכשי הדודים של היום קשורה באופן ישיר לעלויות. נראה מוזר ביותר שטווח המחירים של דודי שמש וחשמל, להבדיל ממוצרים אחרים לרבות מוצרים תעשייתיים, איננו ממש ידוע לכלל הציבור, ואף נסתר. בשורות הבאות בחרנו להציג בפניכם את כל הפרטים "הנסתרים" הללו אודות המחירים של דוד שמש כזה או אחר.

גורמים המחייבים התייחסות במהלך חיפוש אחר דוד חשמל ושמש

הדבר הראשון שברצוננו לציין הוא שמחיר של דודי חשמל ושמש צריך להיות נגזרת של איכות הדוד, הדגם שלו וטיב רכיביו הפנימיים. כמו כן, במהלך חיפושים אחרי דודי שמש מומלץ לערוך סקירה רחבה בשוק וכן להיעזר במחירון ייעודי של דודי שמש. בדומה לאופן שבו מתפקד מחירון הרכב, כך גם מחירון הדודים נחשב לרלוונטי ושימושי עד מאד, וזאת מפאת הסיבה הפשוטה שהוא נשען על סקרי שוק מקיפים המתייחסים לבעלי מקצוע מנוסים וכן על מחקרים צרכניים יסודיים ומקיפים.

טווח המחירים של דודי שמש

טווח המחירים של דודי שמש נע כיום בין 1000 ל- 3000 שקלים, כאשר מדובר במחירי מינימום ומקסימום. מחירים אלו משתנים בהתאם לכמה גורמים וביניהם, סוג הדוד הנדרש להתקנה, האם למשל מדובר בדוד עצמאי או לא, האם הוא מגיע לצד קולטים ולבסוף האם הוא מהווה רכיב אינטגראלי ממערכת סולארית מובנת. אם ברצונכם ליהנות מיעילותו של הדוד ולא לבצע תיקון דוד שמש או תיקון דוד חשמל אחת לפרק זמן קצר, עליכם לקחת בחשבון שהדבר יבוא לידי ביטוי בעלויות.

ממה מושפעים מחירי הדודים?

כיום ניתן למצוא כמה סוגים של דודי שמש בקטלוג מוצרי הדוד השונים. סוגים אלו נמנים עם, דודי חשמל, קולטי שמש, דודי שמש כרכיב אינטגראלי במערכות של דודים וקולטים, דודי שמש ללא קולטים ועוד. בפועל, מרבית המוצרים הפופולאריים והמבוקשים מזוהים עם המוצרים הסולאריים שצוינו לעיל. גם בנישה הזו ניתן לסווג את הדודים לפי רמת מורכבותם ואיכותם, המשחקת תפקיד חשוב בעלויות של הדוד ושל התקנתו.