איכות הסביבה

האם זה באחריותנו בלבד לשמור על האקולוגיה?

 

 

 

 

שוחרי איכות הסביבה, חוגגים כיום לאחר העלייה במודעות האוכלוסיות השונות בעולם על האקולוגיה. השיטפונות, השריפות, הפרשי הטמפרטורה הקיצוניות והניסיון להפחית את פליטת הגזים והרעלים ופיתוח אנרגיות ירוקות פעלו רבות לשימור הסביבה. השאלה הנשאלת היא, האם המאמצים הרבים הללו, אכן עוזרים לנו לתקן את מצבו של כדור הארץ? יש כאלה הסבורים שזה אינו מספיק ועל כך אסביר במאמר שלפניכם.

הקשר בין האדם לאיום האקולוגי

כל שנה מתעצם האגואיזם אצל בני האדם, האדם נוטה תמיד לנצל את הזולת ונהנה מהסבל של האחר. ביחס זה , האדם מפר בשיטתיות את האיזון של הטבע ואת שאר המציאות. חוסר האכפתיות מהסביבה הגורם מאופי אגואיסטי, או הרצון לעשות כסף על חשבון הטבע כמו כריתת עצים, פתיחת מפעלים שמזהמים את כדור הארץ הם אלה שהובילו להרס שנגרם בהדרגה והגיע לשיאו עם השנים בהרס האקולוגי בעולם כולו. אם האדם כבר התחיל ללמוד את החוקים של מערכת הטבע ויפנים אותם, דבר שלאחרונה אנו רואים במלחמה של הרבה אנשים למען סביבה טובה יותר, אזי אולי ישנו סיכוי כי יהיה שינוי לטובה ונוכל להציל את הכדור הנפלא שאנו חיים בו – כדור הארץ.

המודעות לאיכות הסביבה גוברת ואת זה אנו רואים בנייה הירוקה

ישנה מודעות שגוברת עם השנים לכל נושא האקולוגיה, בכל תחום בחיינו אנו עדים למחזור, דבר שגורם לשיפור ניכר באיכות הסביבה. קחו למשל את הבנייה הירוקה שמשלבת טכנולוגיות חדישות עם שינוי מחשבתי כולל. הבנייה הירוקה היא גישה שננקטת עם התכנון המוקדם של המבנה ותהליך הבנייה עצמה וגם לשגרת החיים של דיירי הבית. בניה ירוקה, נועדה לחסוך במשאבי הטבע ובאנרגיה. אם תיקחו לדוגמא את הבידוד התרמי של המבנה שיאפשר לנו לחסוך בהוצאות על מיזוג אוויר או חימום בימי החורף. הבנייה הירוקה מונעת שימוש בזבזני במשאבים מתכלים כמו נפט, פחם ועוד. היום יש גם שימוש בקניות של מוצרים מיד שנייה כמו ריהוט ומוצרים נוספים המקלים עלינו גם מבחינה כספית וגם מבחינת שימוש משאבי הטבע. אם נקנה ריהוט חדש ייכרתו עצים נוספים ושוב זה ייפגע לנו באיכות הסביבה. הרבה חברות כמו חברה לפינוי ירושות או חברה לפינוי מחסנים מחדשת את הריהוט שפונה, ומוכרת אותו שוב בשוק. ישנן חנויות היום שנפתחו כמו פטריות לאחר גשם, המציעות ריהוט מחודש. מדהים לראות כמה אנשים ששוחרים את איכות הסביבה קונים את הריהוט הזה ויודעים כי עשו עוד צעד נכון לשמירה על איכות הסביבה.

.