איכות הסביבה

ההצלחה של גנות גג

 

 

 

בשנים האחרונות אנחנו עדים להצלחה רבה מאוד בתחום של עיצוב גינות גג. הצורך בהוספה של גנות גג נולד מתוך החוסר הקיים במרחבים ושטחים ירוקים בערים הגדולות והסואנות. מתוך כך, ובשל מיעוט של חלקות אדמה לשתילה של עצים, עציצים וצמחים, החליטו בעלי הבתים להפוך את הגגות שבבעלותם, לריאה ירוקה פרטית משלהם, כזו המאפשרת להם לנצל את המרב משטח הגג, או אפילו מהמרפסת הפרטית, על ידי הוספה של צמחייה בצורה הרמונית, היוצרת גינה של ממש.

 

גנות גג ציבוריות

גנות גג מקוריות, התחילו למעשה בערים הגדולות בעולם. מאחר וישנו חוסר מהותי במשטח קרקע לגידולי של ירקות, שיחי תבלין, ואפילו מרחבים להרגעות ושקט, החליטו בעלי המבנים, להפוך את גג הבניין לגינה של ממש, על ידי יצירה של ערוגות גדולות והבאה של אדמה אמיתית. באופן זה, נהנים הדיירים מגינה פרטית משלהם, כזו שאינה נזקקת לקרקע האדמה, אלא מנצלת בצורה חכמה ביותר את משטח גג המבנה החשוף. גנות גג ציבוריות משמשות את כל בעלי הבניין, בין אם לאירוח, למשחק ילדים, לגידול של צמחים ועציצים, ולתרומה לאיכות הסביבה ואפילו שמירה על טמפרטורת המבנה.

 

גנות גג פרטיות

דירות הפנטהאוזים, להם שייכים הגגות, החליטו לעשות בדיוק את אותו הדבר. במקום להעמיד מספר עציצים בתפזורת, הם החלו להפוך את הגג הפרטי שלכם לגינה של ממש, באותם אמצעים בדיוק, ובשילוב של גנות גג בנויות עץ, בטון, מיכלי איחסון גדולים של צמחים ועוד. עיצוב גינות גג, הפך לאט לאט גם לנחלתם של בעלי המרפסות, שרצו לנצל את שטח המרפסת לריאה ירוקה קטנה ופרטית משל עצמם, ולנצל כל שטח רבוע למצע של קרקע פורייה לצמחים, פרחים, בשילוב של פינת ישיבה קטנה ואינטימית.

 

עיצוב גינות על הגג או המרפסת הפך לאט לאט להיות אחד האמצעים הפופולארים ביותר לניצול נכון של החללים החיצוניים, ללא צורך באדמת קרקע, אלא באמצעים חדשניים, המשלבים בין עיצוב, אורבניות וטבע. אם יש לכם מרפסת, גג ציבורי או גג פרטי, תוכלו אף אתם להפוך אותם לגינה מעוצבת, ירוקה ופסטורלית.