איכות הסביבה

הובלות ועלויות

 

 

 

כשאנחנו מזמינים הובלה, הרבה מאד פעמים מלווה אותנו התחושה שאנחנו לא יודעים לקראת מה אנחנו הולכים מבחינת עלויות. הרבה מאד פעמים אנחנו מקבלים הצעות מחיר שונות, עם טווחי מחירים שונים לחלוטין וקשה לנו להחליט במה לבחור – האם לבחור בחברה הזולה, האם ביקרה? האם הזולה תספק לנו שירות גרוע? האם היקרה תספק לנו בהכרח שירות מעולה? לא בטוח. במאמר הבא נסביר לכם מה אמורה להיות העלות של הובלה ממוצעת ובאיזו הצעת מחיר כדאי לבחור.

ממה מורכבת עלות ההובלה?

עלות ההובלה מורכבת ממספר גורמים:

  • סוג ההובלה – מחיר הובלת דירה יהיה שונה ממחיר של הובלת משרד, למשל. הובלות עסקיות עולות במרבית המקרים יותר מהובלות פרטיות.
  • מרחק ההובלה – בין אם מדובר בהובלת דירה, הובלת משרד או הובלת עסק, אחד הגורמים שישפיעו ביותר על עלות ההובלה הוא המרחק. הובלות בינעירוניות יעלו יותר מהובלות בתוך העיר, מאחר ומדובר בהובלות שאורכות יותר זמן, כך שתשלמו על הזמן של ההובלה ועל הוצאות הדלק.
  • סוג וכמות הציוד – כמובן שאם יש לכם 20 קרטונים להוביל, ההובלה תהיה זולה יותר מהובלה עם 40 קרטונים, אך מה שמשנה באמת זה מה אתם מובילים. אם בתוך הקרטונים יש בגדים ומצעים וכמה סירים, לא כל כך משנה כמה קרטונים יש לכם. אך אם אתם מובילים עסק ובתוך הקרטונים יש ציוד רגיש במיוחד וכן ציוד כבד במיוחד שמצריך הובלה זהירה וקפדנית מאד, הרי שהמחיר יעלה בהתאם.
  • חברת ההובלות – מעבר לנתונים האובייקטיביים של כמות ציוד ומרחק נסיעה, הגורם שישפיע יותר מכל על מחיר ההובלה, הוא כמובן חברת ההובלות שתבחרו לשכור את שירותיה לצורך ההובלה. חברת הובלות גדולה וידועה, בעלת שם, תגבה בדרך כלל סכומים גבוהים יותר מחברת הובלות משפחתית וקטנה. קחו בחשבון שלפעמים המצב יהיה הפוך, אך זהו המצב במרבית המקרים, אתם תשלמו על השם ועל הפרסום של החברה הידועה בה בחרתם. מסיבה זו, חשוב וכדאי לעשות סקר שוק וכמובן לבקש מחברים שאתם סומכים עליהם המלצות, משום שאם מישהו מהם יוכל להמליץ לכם על מוביל לא ידוע שעושה עבודה טובה, יש סיכוי טוב שתהנו מהובלה ברמה גבוהה ובמחיר נמוך במיוחד.

אז כמה זה עולה?

כפי שראינו, מחיר ההובלה תלוי בהרבה מאד קריטריונים, ועוד לא דיברנו על מספר הקומה שלכם ואם יש או אין מעלית. באופן כללי, ניתן לומר שהובלה ממוצעת, של דירת 4 חדרים, תעלה בסביבות 3000 ₪, כאשר מדובר בהובלה בינעירונית, למשל הובלה בין תל אביב לבאר שבע.

אודות הכותב:

קבוצת ההובלות הישראלית, באתר: www.moving-team.com מציעה שירותי הובלות מכל הסוגים. ניתן אף להוריד את הצעת המחיר להובלה למלא את הפרטים ולשלוח ישירות דרך האתר!