איכות הסביבה

הכל על איכות הסביבה

 

 

 

חשיבות השמירה על איכות הסביבה ומתן תשומת הלב לשמירה על אקולוגיה מקבלות תאוצה בשנים האחרונות ואנשים מתרבויות שונות במערב מבינים כי אם לא ישמרו על האדמה, האוויר והמים מהם הם ניזונים – יגמרו מקורות אספקת האנרגיה שלהם עצמם. לא בכדי אנו עדים למגוון עצום של חברות וארגונים המבקשים להעלות את המודעות לצריכת האנרגיה ולחשיבות בזבוז אנרגיה מסוגים שונים לשווא.

כבר ממזמן אפשר לראות פחי מחזור לבקבוקים וניירות, פלסטיקים ומתכות וישנן ערים ויישובים בהם פחי המחזור אף מופרדים ומוצבים מתחת לבתי התושבים כך שאפילו לא צריך להתאמץ לשמור על הסביבה, רק פינוי דירה ולזרוק לפח הנכון. אבל מה קורה בתוך הבית? האם אנו מקפידים להפריד את האשפה גם כשאנחנו בתוך קירות ביתנו? האם אנו דואגים לקחת לסופר מרקט שקיות נייר או עושים שימוש בשקיות הניילון המוצעות? כיצד אנו מחממים את הבית – באמצעות מזגן? ומה נעשה עם כל מכשירי החשמל הישנים?

בדיוק לשם כך ניתן לקבל שירותי מחזור והסברה, הדרכה והכוונה בכל הנוגע לקיום אורח חיים אקולוגי ושמירה נכונה על איכות הסביבה גם בבית הפרטי. שימוש בשקיות נייר ממוחזרות, מחזור של מכשירי אלקטרוניקה, מוצרי פלסטיק ובקבוקי פלסטיק, זכוכית וחומרים אחרים בתוך קירות הבית הפרטי -  יכול להיות צעד עצום לתרומה ליושבי הבית ולסביבתו. שהרי זיהום סביבתי של מכוניות יכול לגרום לנזק עצום ואפילו להרס של יערות שלמים במרחק של קילומטרים ממקום הזיהום. כיצד נוכל אנו לשפר את איכות החיים של עצמנו?

התקנת לוחות סולריים יכולה לחסוך מאות אלפי שקלים מדי שנה בצריכת החשמל. שימוש נכון במים ובמים ממוחזרים לחקלאות יעניק ליושבי הבית אנרגיות נוספות לשימוש וחסכון משמעותי בצריכת האנרגיות השונות בתוך הבית. כאשר איכות החיים משתנה ומשתפרת פי כמה באמצעות מספר שינויים פשוטים – ההבנה כי הדאגה לסביבה הולכת ומחלחלת ומהווה אסמכתא לכך ששמירה על הסביבה הינה מעד חיובי לאקולוגיה וכמה צעדים חיוביים לאדם עצמו.

השמירה על איכות הסביבה יכולה להגיע עד לשימוש בתרסיסים אקולוגיים, חומרי ניקוי שלא נעשה שימוש במוצרים כימיים לייצרם ולא נעשה שימוש בבעלי  חיים.