איכות הסביבה

יתרונות אקולוגיים של מיצובישי אאוטלנדר החדשה

מחברת:

המודעות לאקולוגיה ואיכות הסביבה אינה רק טרנד, היא הכרח, בעולם שמשאביו מתכלים, שמחסור במשאבים מייצר מתחים בין אוכלוסיות שיש להן לאלו שסובלים ממחסור, שהזיהום גובר בו, תנאי האקלים משתנים ומשנים את האופן בו הורגלנו וצרכנו, החשיבה הירוקה הנקראת גם חשיבה ברת קיימא נועדה למנוע את החרפת מצבו של עולמנו, ואת מידת השפעתנו לבחור בשינוי כדי להעבירו לילדנו, מתאים למחייה. המודעות לחשיבות שמירה על אקולוגיה בריאה משנה דפוסי צריכה מוכרים, שמה דגש הולך וגובר על מיחזור, צריכה חסכנית וצנועה, התאמה מרבית של פתרונות לצרכים, ושילוב מעניין וחדשני בין הטכנולוגיה שבחיינו לתנאים המשתנים של האקלים והמשאבים סביבנו.

 

ישנם כלים רבים איתם אנו לוקחים חלק בשינוי הירוק ותורמים לעולמנו, פנייה לטכנולוגיית שמש באמצעות התקנת קולטני שמש במסגרת הצריכה הפרטית זו דרך אחת הנתמכת כבר כיום על ידי המדינה וחברת החשמל, פנייה אל דלקים מזהמים פחות ושימוש מושכל בהם, הקמת תשתיות הסעה ציבוריות בקנה מידה רחב, בניית תשתית השכרת אופניים עירונית, מיחזור ביגוד ישן וקבלת זיכוי לרכישת חדש, ומיחזור גדל של זכוכית, פלסטיק, מתכות, ועוד, אנו יכולים לבזבז פחות מים, ואם יש לנו גינה לדאוג למיחזור מים אפורים ודישון בקומפוסט, בסופו של יום עומק המחויבות שלנו לגישה האקולוגית בצורת חיינו, תתרום לעולמנו, תאט את התהליכים ההרסנים בו, תסייע לשימור החיי שכבר מצוי בסכנת הכחדה, ותיצור עולם בטוח, רגוע, וטוב יותר.

 

השינוי הירוק בתחבורה הפרטית שלנו

 

אחד המחירים הגבוהים שאנו גובים מהסביבה שלנו נובע מהתחבורה שלנו, מליוני מכוניות על כבישי העולם פולטים גזים המזהמים את הסביבה שלנו, צורכים דלקים שלהפקתם נכרתים יערות וסביבות אקלים שלמות נהרסות, ומצמצים את משאבי הנפט לכדי אפשרות של מתחים בין לאומים ומדינות ופריצת סיסוכים על רקע משברי אנרגיה מאיימים, האפשרות לשנות זאת לא מתחילה ונגמרת רק בנו אך ביכולתנו לבחור לתמוך במגמה של שינוי וכך גם לחזקה וגם לצמצם את צריכתנו המזהמת.

 

כיום ניתנים פתרונות רבים שמטרתם להפחית את זיהום הסביבה, כלי רכב היברידים וחשמלים מנוסים ומהווים התחלה למהפכה בתחבורה שלנו, אך עד שהרכב החשמלי לא יוכיח את עצמו עלינו לבחור בפתרונות הנגישים הטובים ביותר, פתרון אחד כזה הוא לבחור ברכב שצריכת הדלק שלו נמוכה ככול האפשר, היום ישנם רכבים שצריכת הדלק שלהם כה נמוכה שהיא מצמצמת באופן משמעותי את הפגיעה בסביבה, מיצוביש אאוטלנד לדוגמא הוא רכב שטח כביש משפחתי הצורך רק ליטר אחד ל10.6 קילומטרים, זהו שינוי משמעותי בוודאי לרכב במימדים האלו. בנוסף כדאי להתאים את הרכב לצרכים, למשפחות גדולות המעונינות ליסוע בנוחות מירבית ובבטחון מירבי כדאי להתאים רכב גדול מספיק כמו מיצובישי אאוטלנדר המסוגל להסיע עד שבעה נוסעים, וזהו פתרון עדיף בהרבה על פיצול הנוסעים לשני רכבים.

 

ברכבים עכשווים הותקנו מערכות לצימצום צריכת הדלק והפחתת הזיהום, כמו מערכות ''עצור וסע'' המיועדות לשתק את המנוע בזמני עצירת הרכב, וכך למנוע את השימוש בדלק בעמידה בפקק אןו ברמזור, זהו פתרון המתבטא גם בחיסכון משמעותי לכיס, ואכן פעמים רבות מאד הפתרון האקולוגי המטיב עם הסביבה משלב גם מענה טוב יותר לכיס וגם שימוש בטכנולוגיות חכמות ומדויקות יותר לצרכים שלנו. טכנולוגיות בטוחות יותר המונעות רשלנות רפואית שעלולה לגרום לתאונות חלילה.