איכות הסביבה

כמו כפפה ליד- עיצוב גינות מותאם במיוחד בשבילך

 

 

 

 
ודאי יצא לך להתבונן בתמונות שונות של גינות, לבקר אצל חברים ולדמיין לעצמך את הגינה האידיאלית עבורך. אולם, צריך לזכור שעיצוב גינות הוא עניין אינדיבידואלי שצריך להתאים אותו לטעמה של המשפחה, למשאבים שלה, ליכולת השקעה יומיומית בגינה ולשימוש שברצונה לעשות בגינה. לא כל גינה, יפה ככל שתהיה, תתאים לכל משפחה.

זמן פנוי

גינה יכולה להיות כמו ילד- היא דורשת טיפוח והשקעה יומיומית. עיצוב גינות נכון צריך להתחשב ביכולת של בני המשפחה לטפל בגינה. ישנם כמה דברים שניתן לעשות בכדי להפחית את זמן ההשקעה היומיומית בגינה. 1. צמחים עמידים רב עונתיים: בחירה בצמחים כאלו תמנע את הצורך להחליף חלק מהגינה כל חצי שנה. 2. שזירת אבנים קטנות בשטחי הגינה הריקים- ריצוף האדמה באבנים יעניק לגינה מראה אסתטי והכי חשוב, יעזור במניעת צמיחתם של עשבים לא רצויים ובכך יחסוך את זמן ניקוש העשבים. 3. מערכת השקיה: מערכת השקיה אוטומטית תחסוך לך את ההתעסקות היומיומית בהשקיית הגינה.
אם אתה אדם פנוי, או לחלופין אם ההתעסקות בגינה מהווה תרפיה עבורך, תוכל לוותר כל הטכניקות הנ"ל וליהנות מטיפול יומיומי בגינה שלך, אחרי הכול, טיפול בגינה יכול להיות מהנה בדיוק כמו הישיבה בה.

פנאי

אם מדברים על זמן פנוי, אז בטרם מתחילים במלאכת עיצוב הגינה יש לעשות בירור תחילה מהם הצרכים עלייהם הגינה אמורה לענות. עיצוב גינות הוא עולם ומלואו ויש בידו אפשרויות רבות ומגוונות להציע, על כן כדאי להבין מה מבין כל האפשרויות רלוונטית עבורכם. אם יש לכם ילדים קטנים או נכדים שמרבים לבקר וודאי תרצו להקדיש מקום לדשא. תוכלו אף לשלב משחקים שישמחו את הילדים כמו נדנדה ומגלשה או ארגז חול.

אם תמיד חלמתם על ישיבה בגינה עם ספר או עיתון, אזי כדאי לתכנן פינת ישיבה נעימה ונוחה. ישנם סוגים רבים ומגוונים של פינות ישיבה וכדאי לפנות למומחה לעיצוב גינות בכדי להתאים את פינת הישיבה לרצונכם וטעמכם. תוכלו לשים בגינה בריכת מים או מפל קטן ולעטוף אזור זה בצמחייה ירוקה סבוכה. אתם עשויים למצוא את הישיבה ליד המים כמקור בלתי נדלה למנוחה ושלווה.