איכות הסביבה

כפות שתילה לשתילת פקעות

 

 

 

עם בוא האביב אין שום ספק שהדבר הראשון שקורץ לנו בעין הוא הגינה והפריחה המחודשת של הצמחייה בה. עם בוא האביב מתעוררים להם לחיים, הפרחים, העציצים, העצים, המדשאות ועוד שאר צמחים הנדרשים בראש ובראשונה לטיפול נאות ותחזוקה שוטפת. ישנם תהליכים אשר עלינו לדאוג לביצועם בצורה הכרחית שכן היעדר ביצוע זה יכול להוביל אחריו לנזקים בלתי הפיכים לצמחייה שבגינה. אולם ישנם גם מספר טיפולים אשר סובלים דיחוי ואינם נדרשים להיעשות בצורה מיידית.

טיפולים הכרחיים בגינה לקראת בוא האביב- בדיקת מערכות ההשקיה

אחד מהטיפולים ההכרחיים בכל גינה או חצר פרטית וציבורית כרוך בהפעלה מחודשת של מערכות ההשקיה. אולם טרם ההפעלה עלינו לבדוק מספר אלמנטים כמו למשל בדיקה של הסוללות במערכת ההשקיה, תיקונים של פיצוצים ולבסוף ישנו צורך לכוון ולהתאים תכנית השקיה מסודרת. חשוב לציין שתמיד נעדיף השקיות ממושכות יותר אשר נפרשות על גבי מרווחים ארוכים במיוחד מאשר השקיות בטווחים קצרים יותר וכן במרווחים קטנים יותר. כל זאת ועוד תקף לכל צמח שאיננו שייך לקטגוריית העציצים או לצמחים עם מערכת של שורשים רדודה.

כפות שתילה ולעבודה

טיפולים אחרים שאינם נדרשים באופן מיידי יכולים להיות שתילה של פרחים, עציצים, עצים או כל צמח אחר חדש בגינה. כמובן שיש לעשות זאת על ידי שימוש בכלי גינון מקצועיים ואיכותיים כמו למשל כפות שתילה. את אופן הפעולה של השתילה באמצעות הכפות יש לבדוק היטב טרם ניגשים למלאכה. בחנויות לכלי גינון ניתן לקבל הכוונה והדרכה מקצועית מצוות העובדים לגבי כל השלבים שיש לבצע במסגרת תהליך השתילה באמצעות כפות שתילה.

פקעות מומלצות לשתילה בעונת הקיץ

לפני ששותלים צמחים חדשים חשוב ראשית לדאוג לניקיון יסודי בגינה על ידי עישוב ידני או כיסוח באמצעות מכסחות דשא או באמצעות חרמשים נמוכים במידה כמובן ומדובר בצמחייה הגדלה בגובה נמוך. לאחר שהגינה נוקתה היטב מכל העשבים השוטים חשוב לברר איזה סוג של פקעות אתם מעוניינים לשתול, כמה מן הפקעות המומלצות ביותר לשתילה במהלך עונת הקיץ הינן, גיארדיה יפיפייה, חמנייה מצויה, מימול זהוב, פלפלת הגינה, אמריליס, דליה מנוצה או דליה ננסית