איכות הסביבה

איכות הסביבה זה בידיים שלנו

האם ניתן להותיר את הלכלוך מחוץ לקלעים? מה עלינו לעשות על מנת לשמור על איכות סביבה נקייה? הידעתם כי נפח אשפה אדיר שייך לכמות השקיות אותן אתם מכניסים מסל הקניות? אולי אפשר לוותר? האם מישהו כבר המציא צמיגים מחומר אשר לא יצור חיכוך בכביש?  הכול אפשרי. נכון להיום אפילו את האשפה ניתן למחזר באמצעות מוצרים העשויים מחומרים מתכלים. איכות הסביבה צועדת בצעדי ענק ונכון להיום מיוצרים לא מעט מוצרים אשר מובילים את רובנו למקום שבו רצינו להיות מזה זמן רב.

כיצד לשמור על הסביבה

  1. בקשו מהזבן שלא יספק לכם שקיות. שימו בתיק. גם אם זה יראה מוזר לסביבה, בקרוב זה יהיה מוכר בקרב כולם.
  2. רכשו שק ידידותי שבו תוכלו להכיל את כל הקניות. את השקיות המשומשות של הירקות או הפירות ניתן לשמר באחד השקים הירוקים וכך לנצל זאת בקנייה הבאה.
  3. יש לכם זבל להוריד? השתמשו בשקיות זבל דקות. אותן שקיות שיש לכם מהסופר. הן מעולות כשקיות זבל.
  4. השמידו את שקיות האוכל לבית ספר או לגנים. קנו צלחות פלסטיק עם מכסה חד פעמי. כך תחסכו את השקית ותאכלסו את הצלחת דברים בריאים ומזינים.

כיצד לוותר על שקיות ולשמור על איכות סביבה

כך בעצם תצמצמו את צריכת השקיות שתצרכו בפעולות יומיומיות ותשמרו על איכות הסביבה. טיפ נוסף מתייחס להחזרת בקבוקים בנישה של פיקדון. האם זה הכרחי? יש לא מעט אנשים אשר מפרידים באופן עצמאי בקבוקי זכוכית ובקבוקי פלסטיק ומניחים בעדינות ליד הפח הירוק. לבטח עובדי הניקיון והאיסוף יעריכו זאת מאוד. הנה דרך נוספת לתרום לנישה של איכות הסביבה.

על מזון ועל שאריות

כשאתם זורקים לפח מזון אורגני בתוך שקית אתם בעצם גורמים לפירוק ללא חמצן. התהליך הנ"ל מוליד גז וגז זה בעצם גורם להתחממות כדור הארץ. האם יש לכך פתרון?בוודאי שכן. במקום לזרוק למקום אטום וחסר אוויר את שאריות המזון, יש לקחת את קליפות הירק, הפרי, הביצים וכל השאר ולהשליך על הגינה או הצמחייה.  הצמחייה הופכת בריאה נוכח הדישון הנ"ל ואם המחשבה כי מדובר בדשן שאינו ערב או מריח טוב שהרי טעיתם, הדבר מעולה לצמחייה ולדשא הירוק ומאידך אסתטי ולא מריח ריח בלתי נסבל. לאחר שבוע ,מתמזגים המרכיבים שזרקתם וכמו חוזרים אל האדמה.