איכות הסביבה

מה זה בעצם אקולוגיה?

 

 

 

יש מילים שהשימוש בהן הפך נפוץ במיוחד בשנים האחרונות. מילים כמו איכות סביבה, אקולוגיה ואנרגיה ירוקה הן דוגמה טובה לכך. מילים אלה כמו גם המונח הדברה אורגנית הפכו נפוצות במחוזותינו בשנים האחרונות בייחוד נוכח העלייה במודעות לשמירה על איכות הסביבה. בעיות של איכות הסביבה שבעבר נחשבו צרות של עשירים בלבד הפכו נחלתו כולנו משום שיותר ויותר אנשים מבינים כי שמירה על איכות הסביבה היא חיונית לכולנו.

משאבי הטבע

המודעות להתכלות משאבי הטבע, זיהום כדור הארץ, שימוש ברעלים שמזהמים את האוויר ואת הקרקע הביאה לכך שיותר ויותר אנשים הפכו מעורבים. מכל שכבות האוכלוסייה מבינים כבר כי אקולוגיה משמעה בריא יורת, איכותי יותר ובטווח הרחוק זול יותר. מוצרים רבים שהם בעלי חשיבות אקולוגית כבר הוכיחו את עצמכם כיעילים למדי בטווח הארוך, חסכוניים יורת וטובים יותר וכך גם את מוצרי הכביסה האקולוגים עולה יותר הרי שהיא חסכונית יותר לעומת אבקה רגילה ולכן בטווח הארוך היא מוצר כדאי יותר.

מה זה חשיבה אקולוגית?

ככלל חשיבה מתוך הפרדיגמה של מודעות לשמירה על אקולוגיה טומנת בחובה מחשבה לטווח הארוך. במקום לצרוך מוצרים חד פעמיים שישמשו אתנו לטווח הקצר, מודעות אקולוגית תגרום לנו לצרוך מוצרים עמידים יותר וחזקים יותר שישרתו אותנו זמן רב יותר וכלם ייצרו פחות פסולת. באותו האופן גם בתחום של הדברה חלו כמה שינויים. הדברה אורגנית למשל היא הדברה יעילה ואיכותית למדי שבמסגרתה מבצע המדביר הדברה בשימוש בחומרים שמקורם הוא בטבע.

חומרים מהטבע

שימוש בחומרים מן הטבע מונע נזקים לבני האדם ולחיות המחמש שמתגוררים בבית וממזער את הפגיעה בסביבה. חשוב להבין כי גם אם ניעדר מהבית לכמה ימים ,הריש ההדברה רגילה עושה שימוש ברעלים כימיים ולכן אין לדעת עד לאן מגיעים הנזקים הללו. מעבר לכך אץ הפגיעה בקרקע ובמי התהום אין אפשרות למנוע, אלא על ידי הדברה אורגנית. מוצרים איכותיים ויעילים למדי משמשים מדבירים מקצועיים שמבצעים הדברה אורגנית ובנוסף ניתן לרכוש או להכין בבית מוצרי הדברה ממקור טבעי, למעשה אורגניים לכל דבר.  

אקולוגיה היא לא רק מילה אלא דרך חיים. חשיבה ומודעות אקולוגיים ישפרו באופן משמעותי את איכות החיים שלנו ויאריכו את מחזור החיים על כדור הארץ.