איכות הסביבה

מערכות סולאריות, אנרגייה בלתי נדלת מהשמש

מחבר:

 

 

 

מגמת השימוש באנרגייה סולארית גדלה כול הזמן, אם בשל מחירי הנפט המאמירים, אם בשל צרכי אוכלוסיית העולם הגדלה, ואם בשל הנזק הסביבתי העצום הנגרם משימוש בדלקים ופחם. זוהי חלק ממגמה עולמית, ירוקה אך כלכלית ותכליתית שבאה לקצור אנרגיה ממקורות מתחדשים שאינם מזהמים. מקורות אלו הן השימוש בטורבינות רוח, בלחץ סכרים הידראולי, וכמובן מקצירת אנרגיית השמש. מערכות סולאריות נהיות נפוצות יותר ויותר בעולם, ותהיה זו טעות מרה אם ישראל תחמיץ את האפשרות להיות מובילה בתחום, ולו בגלל שעות השמש השופעות והארוכות של האקלים הארץ ישראלי.

העבר של ישראל דווקא היה מבטיח, ישראל היתה מהחלוצות בעולם בשימוש בדודי שמש המתחממים מתאים סולארים, אך העתיד בייש את העבר וישראל זנחה ולא המשיכה לפרוץ דרכים חדשות לשימוש רחב, בתחום אנרגיית השמש בפרט ובאנרגיית ברת קיימא בכלל. כיום עם התחדדות האיומים האזורים והאפשרויות הטכנולוגיות הנגישות יותר להפקת אנרגיית שמש באופן אפקטיבי וישים לציבור הרחב, שבה ישראל כמו מדינות רבות בעולם ונותנת עדיפות להפקת אנרגייה דרך מערכות סולאריות.

האפשרויות העומדות בפני מי שמעוניין בהרכבת מערכות סולאריות

משרד האנרגיה ומשרד איכות הסביבה נוצנים כיום עדיפות לאימוץ טכנולוגיות קצירת שמש ויישומם המהיר בחיינו, ניתן להתקין מערכות סולאריות קטנות המיועדות לשימוש פרטי, או מערכות סולאריות גדולות לתפוקת אנרגיה משמעותית, הגמילה מאנרגיית דלקים וחשמל המופק מפחם, קלה יותר מתמיד, אם פעם היה המאמץ כרוך בהתמודדות מול בירוקרטיה מורכבת, היום חברות סולאריות זוכות למעמד מקודם המאפשר להן לבצע את הליכי ההתקנה וקבלת הרשיונות עבורנו האזרחים הפרטים, כאשר הן מייצגות את המקרה שלנו.

כשם שאספן כפייתי מכור להרגל המחריב את חייו ואת חיי הסובבים אותו, והפתרון הוא טיפול והזמנת שירות פינוי אספנות כפייתית, האנלוגיה תקפה גם לשימוש בדלקים המרעלים. חברות המתמחות בהקמת מערכות סולאריות יכולות לקדם ולהפוך אותכם לעצמאים בסיפוק האנרגיה למשק הבית שלכם, או לכול הפחות להנמיך את ההוצאות על אנרגיה באופן חד, ואף יכולות להפוך אותכם לספקי אנרגיה לחברת החשמל לטובת כולנו וכהכנסה נוספת לכם. מערכות סולאריות ומגמת השימוש באנרגיה מתחדשת הן מסימני התקופה, המגמה צפויה לגדול, ומול משק אנרגיה המצטמצם במשאביו, כדאי לבחור באלטרנטיבה הבריאה והנגישה תמיד של אנרגיית שמש.