איכות הסביבה

מערכות סולאריות לאנרגיה מתחדשת

מחבר:

 

 

 

העולם היום ניצב בפני נקודת מפנה, התלות במשאבי האנרגיה של נפט ופחם הביאה לצימצום חד במשאבים אלו, והשלכות השימוש להן פוגעות מאד בסביבה באפקט ההולך וגדל, אפקט הידוע בשמות רבים כמו החור באוזון, התמוססות הקטבים, השפעות גזי החממה ועוד. מדינות חפצות חיים הבינו מזמן שבתלות זו סופם לעמוד מול שוקת שבורה של מלחמות על אנרגיה בעולם מזוהם ומועד לאסונות טבע. לכן בעשור האחרון החלה מתחזקת המגמה של שימוש באנרגייה בת קיימא, אנרגיה זו מתחדשת ואינה מתכלה במשאביה, היא מספקת לנו חשמל מתוך קיום מאוזן עם הסביבה מלבלי להחריף את המשוואה האקולוגית הפונה לרעתנו ולרעת כול החיים על כדור הארץ.

אחד השימושים הנפוצים והמבטיחים באנרגיה זו הוא השימוש באנרגיית שמש. מערכות סולאריות קטנות לשימוש עצמי או בייתי וגדולות לשימוש ציבור נרחב ואף חבלי ארץ שלמים הופכות יותר ויותר לחזון נפוץ. אך יש להמשיך את המגמה בהפניית משאבים לאומיים ועידוד הקמת רשת פרטית וצריכה פרטית של אנרגיית זו, שהרי אנרגייה זו מתחדשת עם כול יום חדש, עידוד המגמה עומד נגד השימוש התלותי בנפט, כמו מסומם התלוי בסם למרות השלכות ההתמכרות על גופו וסביבתו, חברות שלמות מסרבות לראות את הפשטות של ההכרעה מולה הן עומדות, כשם שלטיפול באגרן כפייתי מגיע הרגע בו יש לזמן שירות פינוי אגרנות כפייתית, כך לחברות המתבססות בצריכתן על נפט ופחם יבוא המועד בו ברז האנרגיה יסגר.

מערכות סולאריות למשק אנרגיה בריא בעתיד

טכנולוגית התאים הסולארים היא בליבה של מהפכה, ההתקדמות גדולה מאד ומגדילה את יכולת הפקת האנרגיה של כול תא, ובכך מגדילה את האפקטיביות של קצירת אנרגייה בדרך זו, כבר כיום ישנן חברות המתמחות בהקמת מערכות סולאריות הן למגזר העסקי, הן בתצורת חוות אנרגית שמש גדולות, והן במרחב הפרטי ועל גג ביתנו, בדרך זו כול אחד מאיתנו שבידיו השטח הפנוי, יכול לתרום לכולנו, למכור עודפי אנרגיה לחברת החשמל ולצמצם את הפגיה בסביבה. מערכות סולאריות ניתן למצוא בגדלים שונים, בטכנולוגיות מתקדמות, ובהסכמים המפחיתים עלויות עם גורמים כמו חברת החשמל. מערכות סולאריות הן אחת מההבטחות המרגשות לעתיד בר קיימא, שואף חיים ובסביבה הרמונית.