איכות הסביבה

נופש בים המלח – כי זה גם ענין של גובה

 

 

 

בגובה של ים המלח אפשר להוריד גם את הלחץ וגם את לחץ הדם. זאת למרות החום ולמרות הירידה בת ארבע מאות המטרים. כך הרופאים. ואמנם אנחנו לא רופאים אבל אנחנו כן יודעים שנופש בים המלח, עם ההרגעה שלו והבריכות והמדבריות הקסומה הזו, מרגיעים בכל מקרה, אז ודאי שגם לחץ הדם יירד. ואם כבר אנחנו בענייני בריאות אז גם הסובלים מכאבי פרקים לוקחים חופש מן הכדורים כשהם יוצאים לנופש בים המלח. נופש כפול, ענין של יעילות.

 

בריאות והנאה עם נופש בים המלח

לפעמים מה שבריא הוא גם כייף ולא תמיד מה שמהנה הוא סותר את הבריאות. הישיבה בבריכות הקטנות, הטבילה בים, הטבילה בבריכות הגופרית, רגיעה, קסם, התמכרות ובריאות – הכל במקום אחד. אולי זה החום ואולי זה השקט ואולי זו השמש עם הקרניים המסוננות שלה, אין לדעת, אבל בתור מועמד לפלא הטבע השביעי ים המלח יכול להתחרות עם המקומות שיש בהם קסם לא מוגדר. שילוב של שקט ומרגוע עם נוף מדהים וגוף רפוי.

 

להרפות ולהתרפא

טוב, כולם יודעים לבלבל את המח על חשיבות ההרגעה הנפשית ועל ההשפעה של הנפש על הגוף אבל במרכז הארץ החיים לא כל כך מאפשרים את זה. הנסיעות לעבודה, הטלפונים בדרך, הרעש, העשן, הפיח ועל כל אלה מתווספות החדשות בכל שעה. מי יכול להירגע ומי יכול להירפא? שלטי חוצות לא מרגיעים את הנפש ועבודות בכביש שמעכבות את התנועה לא מרגיעות את העצבים. צריך נופש בים המלח כדי לראות מהו רפיון של העצבים וכדי להרגיש מהי רפואה שבאה מתוך רגיעה.

 

תן לידים ללכת במקומך

ותן למעסה לעשות את זה. גם גברים וגם נשים, הכל לפי בחירה אבל כולם עושים עבודה מדהימה. חצי שעה או שעה של עבודה על השרירים שלך ואתה לא מכיר את הגב החדש ואת ההליכה החדשה. כאילו מישהו תחב קפיצים אל תוך הנעליים שלך. רגע, שכחת משהו. אה! כן, כאב הגב הוא שנשכח והכאב הטורדני ליד הכתף נעלם.