איכות הסביבה

שימוש חסכוני בציוד משרדי

 

 

 

אופי החיים שלנו כיום פוגע באיכות הסביבה רבות וגרום לזיהום אויר משמעותי במידה רבה יותר מאשר בעבר. תרבות הצריכה הפכה להיות מרכזית עד מאוד בחיינו ואנו מחזיקים בבעלותונו ורוכשים מוצרים רבים אשר אינם הכרחיים לקיומנו. כדי להמשיך לייצר ולספק מותרות אלו ולהניע את תרבות הצריכה נדרש להקים מפעלים רבים ולהגדיל ולשפר את הקיימים. כך בעצם אנו גורמים לפגיעה קשה בכדור הארץ והרס הסביבה בה אנו חיים.

בשנים האחרונות, ארגונים לאיכות הסביבה פועלים רבות להחדרת מודעות להשלכות של אורח חיינו על הטבע ומה ניתן לשנות כדי לפגוע בו פחות. הם מדריכים ומסבירים כיצד אפשר על ידי שינויים קטנים בביתנו ובמקום העבודה שלנו לשמור על איכות הסביבה.

ציוד משרדי נמצא בסביבתנו בביתנו הפרטי וגם במקום עבודתנו. צריכה בזבזנית ולא מבוקרת של ציוד זה ושימוש לא נכון גורמים גם הם לנזק סביבתי עצום. אם נקדיש מעט תשומת לב נוכל, בעזרת מספר פעולות פשוטות לבצע שימוש חסכוני בציוד משרדי, להזיק פחות ואף לחסוך לא מעט כסף.

הדפסה

ניתן להשתמש בדפי המדפסת בשני הצדדים וכך לחסוך בחצי את צריכת הדפים. מדפסות כיום מגיעות עם האופציה להדפסה משני צידי הדף. בנוסף ניתן לכוון את איכות ההדפסה לנמוכה ומהירה יותר וכך לחסוך משמעותית בכמות הדיו בו אנו משתמשים.

דואר

דרך נוספת לחיסכון בנייר היא התכתבות במייל במקום שליחת מכתבים בדואר.

דפי טיוטה ופתקים

דפי טיוטה ופתקים הם מצרך מבוקש בסביבת העבודה. על ידי שימוש בדפי מדפסת משומשים או מסמכים אשר אין בהם צורך ניתן לצמצם את צריכת הנייר.

מיחזור

הפרדת הפסולת המשרדית בפחי מיחזור. נייר בנפרד, סוללות בנפרד ופסולת אלקטרונית בפח המיועד.

חסכון באנרגיה

ניתן לכבות מכשירי חשמל כמו מחשבים ומדפסות במידה ואין בהם שימוש.

שימוש בכלים רב פעמיים

עובדי המשרד הקבועים יכולים להשתמש בכוסות רב פעמיות וכך לחסוך רבות בשימוש בכלים חד פעמיים אשר מזהמים את הסביבה.

שמירה על סביבת עבודה מאורגנת ומסודרת

על ידי שמירה על סביבת עבודה מסודרת יותר נוודא שציוד משרדי אינו הולך לאיבוד ונזרק בטעות לפח האשפה.

לאורך זמן נוכל לראות כי על ידי שימוש חסכוני בציוד משרדי נסייע בשמירה על כדור הארץ ובנוסף גם על חשבון הבנק שלנו.