איכות הסביבה

תאונות דרכים בדרך למקום העבודה- שאלות ותשובות

 

 

 

 

הייתם מעורבים בתאונת דרכים בדרככם למקום העבודה? בשורות הבאות ריכזנו עבורכם שאלות נפוצות ותשובות מקצועיות העוסקות בנושא.

מתי תאונת דרכים מוכרת כתאונת עבודה?

תאונת דרכים תהיה מוכרת כתאונת עבודה במידה והיא התרחשה בדרככם אל מקום העבודה או בחזרה ממנה, וזאת במידה והתאונה התרחשה במסלול הנסיעה הקבוע שלכם למקום העבודה וולא סטייה או הפסקה מהדרך. על פי חוק, תאונת דרכים תיחשב כתאונת עבודה רק במקרים והיא התרחשה בדרך לעבודה או ממקום העבודה, וזאת על פי מסלול נסיעה מקובל וקבוע על ידי הנהג. כל סטייה ממסלול הנסיעה המקובל, גם במידה והנהג היה בדרכו לעבודה או ממנה, איננה תוכר כתאונת עבודה.

נפגעתי בתאונת דרכים בדרכי למקום העבודה את מי אני יכול לתבוע?

במידה ותאונת הדרכים מוכרת כתאונת עבודה תוכלו לתבוע גם את חברת הביטוח בה רכבכם מבוטח וגם את המוסד לביטוח לאומי. בכל מקרה, מומלץ לפנות לשירותי ייעוץ משפטי באמצעות עורך דין תאונות עבודה אשר ינהל עבורכם את תיק התביעה.

למה חשוב להסתייע בשירותיו המקצועיים של עורך דין?

עורך דין תאונות דרכים המתמחה גם בדיני עבודה, יוכל לסייע לכם לקבל את מלוא הזכויות הכספיות המגיעות לכם בגין תאונות דרכים אשר התרחשו בדרכם לעבודה או ממנה. כמו כן, עורך דין תאונות עבודה המתמחה בתאונות דרכים, יאפשר לכם לבחון את תיק התביעה על פי כל הפרמטרים הנדרשים ובהתאם לאופי התאונה וחומרת הפגיעה. עורך דין מקצועי ומנוסה יסייע לכם בבחירת המומחה הרפואי אשר ייקבע את אחוזי הנכות, יסייע לכם במידה והתעוררה החמרה במצבכם הרפואי, ילווה אתכם במידה ותבקשו לערער על פסיקת הוועדה הרפואית ועוד.

האם ניתן לתבוע גם את המוסד לביטוח לאומי וגם את חברת הביטוח?

במקרים בהם הוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי מצאה קשר סיבתי בין תאונת הדרכים לפגיעה ממנה אתם סובלים, ניתן להגיש תביעה גם נגד ביטוח לאומי וגם נגד חברת הביטוח. גם כאן, עורך דין תאונות דרכים המתמחה בדיני העבודה, יוכל לסייע לכם בגיבוש אופי התביעה וניהולה.